12. Požár dřeva

18.09.2011 00:24

Jednotka vyjížděla dnes krátce po půlnoci k požáru dřevěného rázu v obci Říčany. Požár byl nahlášen na ohlašovnu požáru a dále byly informace předány veliteli jednotky, který provedl společně se starostou sboru ověření informací a posléze informovali KOPIS (krajské operační a informační středisko) o vyhlášení požárního poplachu místní jednotce a ostatním jednotkám zařazeným v PPP JmK  pro obec Říčany. Po příjezdu na místo a provedení průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o požár palivového dřeva. Na místo se dostavila jednotka profesionálních hasičů z HZS JmK PS Rosice, kterým bylo neprodleně předáno místo požáru. Místní jednotka provedla bojové rozvinutí jednoduchého proudu C na hašení. Pro ochlazování okolí a proti šíření požáru vydal VZ povel k rozvinutí dalšího vedení C od CAS. Požár byl lokalizován a na žádost majitele byla na místo povolána Policie ČR společně s vyšetřovatelem příčín požárů. Po lokalizaci se jednotky vrátily zpět na své základny.