125 let od založení SDH

29.06.2013 21:44

Sobotní ráno, 22.června 2013. Obloha značně zatažená, déšť na spadnutí. Sledujeme počasí na internetu a dobrý pocit z toho nemáme. Tak začínali sobotní přípravy na oslavy výročí založení sboru. Během příprav se ale oblačnost začala měnit, mráčky odešly a obloha se stala téměř azurem. Pochodem jsme zahájili tento významný den, kde u památníků padlých byl položen věnec. Průvod se přesunul na místo, kde se odehrávalo veškeré dění dne. Překrásným vystoupením mažoretek Pusinky z Říčan pokračoval program oslav. Po tomto vystoupení nastala všemi očekávaná chvíle, kde nám starosta obce předal repasovanou LIAZku a nově zhotovený hasičský prapor. Následoval slavnostní církevní akt svěcení praporu a žehnání techniky "bratrem hasičským" Páterem Pavlem Rostislavem Novotným. Po ceremonii předal starosta SDH Pamětní listy dlouholetým funkcionářům a dlouholetým členům SDH. Následovala série ukázek z práce hasičů od nejmenších až po profesionální. Říčanská mládež společně s dětmi z Veverských Kniinic provedly hašení dřevěného domku pomocí PS-12 a požárního útoku, ti nejmenší zahájili hašení džberovkami. Co umí udělat sklenice vody v rozpáleném fritovacím hrnci předvedli hasiči ze Zastávky. Na profesionální jednotce z PS Rosice zůstalo vyprostění osoby z vraku vozidla a hašení těžkou pěnou zajistili naší hasiči. Jelokož v týž den jsme pořádali ještě IX. ročník memoriálu pana Josefa Pavlíčka, oslavy se poslední ukázkou chílili k menšímu konci. Odpolední soutěží a vyhodnocením se oslavy definitivně ukončili. Obloha byla modrá, slunce pěkně hřálo a my jsme začali po celodenní akci s úklidem.