13. Požár trávy

18.09.2011 14:23

Jednotka vyjela na žádost KOPIS (krajské operační a informační středisko) na požár trávy v obci Říčany, nad ulicí Sadová. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že vlivem silného větru se požár trávy rozšířil na prostor cca 300 x 150 m a pohltil i blízko se nacházející keře. Jednotka provedla opatření proti dalšímu šíření požáru a ihned začala hasit pomocí lafetové proudnice na vozidle. Na místo události se dostavila jednotka profesionálních hasičů z Rosic, kde bylo provedeno předání místa požáru. Velitel zásahu rozhodl o  nasazení  jednoduchého proudu C na hašení ohnisek požáru a použití jednoduchého ručního nářadí. Zásahu trvajícího přes jednu hodinu se zúčastnilo 15 hasičů SDH a HZS, dále bylo spotřebováno cca 15 m3 vody. U požáru nebyl nikdo zraněn.