13 Požár lesa v Bzenci

28.05.2012 06:00

V pondělí ráno byl jednotce opět prostřednictvím KOPIS vyhlášen požární poplach. Jednalo se opět o požár lesa v Bzenci. Jednotka odjela tentokrát s oběma vozidly v počtu 6 členů na seřadiště k PS Rosice. Odtud odjížděl opět celý odřad do města Bzenec. Po příjezdu na místo v Bzenci byla naše jednotka společně s jednotkou ze Zastávky určena k vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek požáru. Na dohašování nám byl zapůjčen od hasičů z Královehradeckého kraje zádový hasební vak. Jako zázrakem začalo před 14,00 hod pršet. Z tohoto důvodu byli některé jednotky obvzláště ty ze vzdálených míst republiky odeslány zpět na základny jakož i my. Na rozkaz velitel odřadu jsme se vrátily zpět na své základny.